ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8928208
*
nr 892 8208
Spegel
Förgylld, höjd: 50
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 maj 2014
kl 20:58:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/4 13:19:26
1
100 kr
5/5 20:44:40
2
300 kr
5/5 20:49:42
3
200 kr
5/5 20:49:54
3
300 kr
5/5 20:50:11
3
350 kr
5/5 20:53:42
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 892 8208
Spegel
Förgylld, höjd: 50
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 maj 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/4 13:19:26 | 1 | 100 kr |
5/5 20:44:40 | 2 | 300 kr |
5/5 20:49:42 | 3 | 200 kr |
5/5 20:49:54 | 3 | 300 kr |
5/5 20:50:11 | 3 | 350 kr |
5/5 20:53:42 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27